Zayıflamak İçin 12 Adet İpucu

11 Ocak 2021
Zayıflamak İçin 12 Adet İpucu

Zayıflamak İçin 12 Adet İpucu

Arkadaşlar harika 12 adet zayıflamak için ipucular verdim. Umarım sizlere faydası olacaktır. Zayıflama Kampımıza katılıp, sizlere daha güzel eğitimler verebiliriz. Kampımızdan çıktıktan sonra vermiş olduğumuz eğitimler ile birlikte hayatınıza uygulayıp, sağlıklı ve fit bir beden olma yolunda büyük adımlar atmış oluyorsunuz. Zayıflama Kampı hakkında detaylı bilgi için Zayıflama Kampı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Yada İletişim sayfamız dan bizlere ulaşabilirsiniz.

1.Kahvaltıyı atlamayın

Kahvaltıyı atlamak kilo vermenize yardımcı olmaz. Temel besinleri kaçırabilirsiniz ve gün boyunca dahafazla atıştırmalık alabilirsiniz çünkü aç hissedersiniz.

2. Düzenli öğünler yiyin

Gün boyunca düzenli saatlerde yemek, daha hızlı bir şekilde kalori yakmanıza yardımcı olur. Ayrıca yağ ve şekeri yüksek yiyecekler için atıştırmalıklığı azaltır.

3. Bol miktarda meyve ve sebze yiyin

Meyve ve sebze kalorisi ve yağ oranı düşüktür ve lif bakımından zengindir – başarılı kilo kaybı için 3 temel bileşen. Ayrıca bol miktarda vitamin ve mineral içerirler.

4. Daha aktif olun

Aktif olmak kilo vermenin ve onu korumanın anahtarıdır. Egzersiz, birçok sağlık yararı sağlamanın yanı sıra, sadece diyet yoluyla kaybedemeyeceğiniz fazla kalorileri yakmanıza yardımcı olabilir. Hoşunuza giden ve rutininize uygun bir etkinlik bulun.

5.Bol su için

İnsanlar susuzluğu bazen açlıkla karıştırırlar. Bir bardak su gerçekten ihtiyacınız olduğunda ekstra kalori tüketebilirsiniz.

6. Yüksek lifli yiyecekler yiyin

Çok fazla lif içeren yiyecekler, kilo vermeniz için mükemmel olan, kendinizi tam hissetmenize yardımcı olabilir. Lif sadece meyve ve sebze, yulaf, kepekli ekmek, kahverengi pirinç ve makarna ve fasulye, bezelye ve mercimek gibi bitkilerden elde edilen gıdalarda bulunur.

7.Gıda etiketlerini okuyun

Gıda etiketlerinin nasıl okunacağını bilmek, daha sağlıklı seçenekler seçmenize yardımcı olabilir. Belirli bir yiyeceğin kilo kaybı planındaki günlük kalori ödeneğinize nasıl uyduğunu bulmak için kalori bilgilerini kullanın.

8.Daha küçük bir tabak kullanın

Daha küçük tabaklar kullanmak daha küçük porsiyonlar yemenize yardımcı olabilir. Daha küçük tabaklar ve kaseler kullanarak, aç kalmadan daha küçük porsiyonları yemeye alışabilirsiniz. Midenin beyne dolu olduğunu söylemesi yaklaşık 20 dakika sürer, bu yüzden yavaşça yiyin ve kendinizi doymadan hissetmeyi bırakın.

9.Sevdiğiniz Yiyecekleri Yiyebilirsiniz

Kilo verme planınızdan, özellikle sevdiğiniz yiyecekleri yasaklamayın. Yiyecekleri yasaklamak sadece onları daha çok istemenizi sağlar. Günlük kalori alım miktarını bildiğiniz sürece ara sıra kaçamak yapabilirsiniz.

10.Abur cuburları stoklamayın

Çikolata, bisküvi, cips ve tatlı gazlı içecekler gibi abur cuburları stoklamayın. Bunun yerine, meyve, tuzsuz pirinç kekleri, yulaf kekleri, tuzsuz veya şekersiz patlamış mısır gibi sağlıklı atıştırmalıklar tercih edin.

11.Alkolü azaltın

Standart bir kadeh şarap bir parça çikolata kadar kalori içerebilir. Zamanla, çok fazla alkol alırsanız kilo alımına kolayca katkıda bulunabilir.

12.Yemeklerinizi planlayın

Kalori ödeneğinize sadık kalarak kahvaltı, öğle, akşam yemeği ve atıştırmalıklarınızı hafta boyunca planlamaya çalışın. Haftalık bir alışveriş listesi hazırlamanız yararlı olabilir.

Zayıflama kampımız Hakkında sıkca sorulan sorular (SSS), bilgi için zayıflama kampı sayfamıza bakabilirsiniz.

Personal trainer zayıflama kampı sitemizi ziyaret edebilir ve hakkımızda daha geniş detaylı bilgilere ulaşabilirisiniz..

Zayıflama Kampı İletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilir ve kamp hakkında detaylı bilgilere yada rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Sosyal Medya İnstagram adresimizden bizleri takip ederek yaptığımız çalışmaları görebilrisiniz. Zayıflama kampı instagram

Zayıflama Kampı Fiyatları 2021 fiyatları için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Blog sayfamız da yapmış olduğumuz bir diğer makalemiz Zayıflama Kampının Faydaları sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.