Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

15 Ağustos 2021
Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Hızlı vermek ve ideal kilonuza en iyi şekilde ulaşmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Hızlı kilo verme yöntemleri sayesinde ideal vücudunuza ve kilonuza en iyi şekilde sahip olabilirsiniz. Şimdi gelin hızlı kilo verme yöntemlerini hep birlikte inceleyelim.

Hazır Yemek Tüketmeyin

Kilonuzu kontrol etmenin en iyi yolu evde yemek yapmaktır! Bu şekilde, genellikle restoranlarda ikiye katlanan porsiyonunuzu bileceksiniz. Düşük kalorili yiyecekler pişirmeye çalışın ve sadece kaliteli yiyecekleri seçin. Kahvaltıda sadece yulaf ezmesi, sahanda yumurta, salata ve meyve gibi hafif yemekler tercih edebilirsiniz.

Porsiyonunuzu Ayarlayın

Kilo verirken, yiyeceğin hangi kısmını yemeniz gerektiğini bilmek çok önemlidir. Bir parça et veya balık, bir deste iskambil kağıdı büyüklüğünde olmalıdır. Diğer yemekler avuç içi büyüklüğünde olmalıdır. Doyduğunuzu ve tabakta hala yemek olduğunu düşünüyorsanız, bitirmeyin, sonraya bırakın.

Tahıllı Gıdalar Tüketin

Balast maddesi, vücuttan işlenmemiş halde geçen bir maddedir. Kan dolaşımına emilmez ve enerji sağlamaz. Ancak düzenli bağırsak temizliği sağlar. Tam tahıllarda ve kaba öğütme tahıl ürünlerinde özellikle yüksek oranda balast maddesi bulunur. Bu nedenle, doğru miktarda balast maddesi almak için her gün kahvaltıda yulaf ezmesini salata ile yiyin. Ne kadar hızlı kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz.

Protein Ağırlıklı Beslenin

Kilo verirken dengeli beslenmek çok önemlidir. En az iki öğünün doğru miktarda protein içerdiğinden emin olmalısınız . En iyi doğal protein kaynakları beyaz et, yumurta ve balık gibi besinlerdir. Eğer bir vejeteryansanız, şu yiyecekleri tercih edin: Tofu (Japon soya peyniri), fasulye, kuşkonmaz.

Doğru Ekmek Seçimi

Tabii ki, ekmek kullanımını tamamen bırakmak en iyisidir , ancak çok seviyorsanız, o zaman kaba öğütmeyi seçin. Bu ekmek balast ve daha az kalori içerir ve daha lezzetlidir. Ekmek yemeyi tamamen bırakmak çok zaman ve çaba gerektirecektir, ancak bu şekilde daha hızlı kilo vereceğinizi unutmayın.

Bol Salata Tüketin

Bol yeşillikli salatalar, onlara biraz sos eklemediğiniz sürece şaşırtıcı derecede besleyici ve düşük kalorilidir. Kilo vermek istiyorsanız, sosu sirke, zeytinyağı veya limon suyu ile değiştirin. Böylece vücudunuz salatayı sindirmek için normalden daha fazla enerji harcar. Bu nedenle salataları afiyetle yiyin ve aynı zamanda kilo verin.

Aç Kalmayın

Hızla kilo vermeye çalışanların çoğu kendilerini aç bırakır. Bu kilo verme sürecinde yapılan en büyük hatadır. Oruç tutmanın bir faydası olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Her şeyden önce, sürekli yemek hakkında düşündüğünüz için bir süre sonra çok daha fazla yemeye başlayacaksınız. İkincisi, bir haftalık oruçta kaybedebileceğiniz kilolar, normal yemeye başlar başlamaz geri dönecektir. Gerçek şu ki, açken vücudumuz açlık moduna girer ve kurtulmaya çalıştığımız yağ birikimini korumaya çalışır. Açlık sırasında vücudunuza ne gibi zararlar verdiğinizi unutmayın.

5 Öğün Tüketin

Günde üç büyük öğün yerine beş küçük öğüne geçin. Bu şekilde, bir dahaki sefere tok hissedecek ve fazla yemek yemeyeceksiniz. 3 tam öğün ve 2 ara öğün günlük diyetinizdir. Haşlanmış yumurta, bir dilim tavuk göğsü, salata, yoğurt veya meyve ara öğün olarak idealdir.

Zayıflama kampımız Hakkında sıkca sorulan sorular (SSS), bilgi için zayıflama kampı sayfamıza bakabilirsiniz.

Personal trainer zayıflama kampı sitemizi ziyaret edebilir ve hakkımızda daha geniş detaylı bilgilere ulaşabilirisiniz..

Zayıflama Kampı İletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilir ve kamp hakkında detaylı bilgilere yada rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Sosyal Medya İnstagram adresimizden bizleri takip ederek yaptığımız çalışmaları görebilrisiniz. Zayıflama kampı instagram

Blog sayfamız da yapmış olduğumuz bir diğer makalemiz Koşma İle Yürüyüş Arasındaki Fark ile detaylı bilgi için buradan ulaşabilirsiniz.

Zayıflama Kampı Fiyatları 2021 fiyatları için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.