Personel Trainer Eşliğinde Kilo Vermek

13 Şubat 2021
Personel Trainer Eşliğinde Kilo Vermek

Personel Trainer Eşliğinde Kilo Vermek, bir egzersiz programına yeni başlıyorsanız veya mevcut rutininizle ilgili sonuçlar görmüyorsanız, kişisel bir antrenör yardımcı olabilir. Sizin için iyi bir seçim olup olmadığına karar vermek için olası faydaları ve giderleri tartabilirsiniz.

İnsanlar birçok nedenden dolayı eğitmenlerle çalışır. Kilo verme hedeflerini desteklemek için kişiselleştirilmiş bir program geliştirmek, forma girmek veya sadece ek sorumluluktan yararlanacağınızı hissetmek istiyorsanız, kişisel bir antrenör harika bir kaynak olabilir.

Motivasyon, İlham, Teşvik ve Hesap Verebilirlik

Personel Trainer ile, haftalık ve daha uzun vadeli hedefler belirlemek için sizinle birlikte çalışır ve ne durumda olduğunuzu görmek için düzenli olarak sizinle görüşür. Bir uzmanın ilerlemenizi düzenli olarak değerlendireceğini bilmek, doğru yolda kalmanıza ve etrafta yokken tembellik etme eğiliminde olmamanıza yardımcı olabilir. Profesyonel bir kişisel antrenör, ilerlemenizi takip etmek için size egzersiz konusunda heyecanlı olmanın yanı sıra adım adım titiz kayıtlar ve BMI ve vücut taramaları gibi ölçümler tutmanız için birden fazla egzersiz öğretmelidir. Ayrıca övgü, cesaretlendirme ve fitness hedeflerine yönelik kararlı bir tutum modelleme yoluyla olumlu bir zihniyet oluşturmanıza yardımcı olabilirler.

Zorlukları Belirleme

Personel trainer, antrenmanlarınızı daha verimli ve etkili hale getirmek için nasıl değiştireceğini veya ayarlayacağını bilir. İnsanlar genellikle ellerinden geldiğince çok çalışmadıkları için sonuçları görmezler. Tek başınayken tembellik yapmak kolaydır, ancak orada meydan okuyacak birinin olması haftalık tartım söz konusu olduğunda büyük bir fark yaratabilir.

Diyet ve Beslenme Önerileri

Kilo vermek söz konusu olduğunda, sağlıksız beslenmeyi düzeltmek için de adımlar atmazsanız, hiçbir egzersizin faydası olmaz. Beslenme kilo kaybına ve kas artışına neden olur ve spor salonunda egzersiz, kızartma, hamburger, patates kızartması ve kek ile beslenen bir diyetin telafisini sağlayamaz. Pek çok insan, spor salonunda yorucu bir saat için kalorifik bir yemek ikramı veya birkaç alkollü içecekle kendilerini ödüllendirme hatasına düşer ve tüm iyi işlerini etkili bir şekilde mahveder. Daha sağlıklı yemek yemek, sevdiğiniz tüm yiyecekleri bırakıp yerine kısıtlayıcı, düşük kalorili bir diyet koymak anlamına gelmez. Vücudunuzun yiyecekleri nasıl yakıt olarak kullandığını, yani enerjiyi nasıl depoladığını ve yağ ve kaloriyi nasıl yaktığını anlamanız yeterlidir. Bu, egzersizlerinizin etkilerini en üst düzeye çıkarmak için ağzınıza ne / ne kadar ve ne zaman koymanız gerektiğini daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Kişisel bir antrenör size bunlar hakkında çok şey öğretebilir ve kilo vermenizi hızlandırmaya yardımcı olacak özelleştirilmiş, dengeli bir diyet planı oluşturmak için sizinle birlikte çalışabilir.

Güç ve Temel Eğitim Uzmanlığı

Çoğu insan kilo vermek için ağırlıklı olarak kardiyo egzersizine odaklanır, ancak kuvvet / direnç eğitimi (ağırlık kaldırma gibi) ve çekirdek egzersizi (akciğerler gibi) eşit derecede önemlidir. Direnç antrenmanını ihmal ederken kardiyo rutinlerine çok fazla vurgu yapmak, kas kütlesi kaybına ve metabolizmanın azalmasına neden olabilir, (yaklaşık yarım kilo) kasınızı kaybedebilirsiniz.

Zayıflama kampımız Hakkında sıkca sorulan sorular (SSS), bilgi için zayıflama kampı sayfamıza bakabilirsiniz.

Personal trainer zayıflama kampı sitemizi ziyaret edebilir ve hakkımızda daha geniş detaylı bilgilere ulaşabilirisiniz..

Zayıflama Kampı İletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilir ve kamp hakkında detaylı bilgilere yada rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Sosyal Medya İnstagram adresimizden bizleri takip ederek yaptığımız çalışmaları görebilrisiniz. Zayıflama kampı instagram

Zayıflama Kampı Fiyatları 2021 fiyatları için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Blog sayfamız da yapmış olduğumuz bir diğer makalemiz  Kısa Sürede Sağlıklı Nasıl Kilo Verilir ? sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.